Co symbolizują poszczególne kwiaty pogrzebowe?

Co symbolizują poszczególne kwiaty pogrzebowe?

Wybierając się na pogrzeb, powinieneś dobrze wiedzieć o tym, jakie kwiaty zostaną dobrze odebrane przez innych uczestników uroczystości, a zwłaszcza najbliższą rodzinę zmarłego, a które zostaną potraktowane niczym ewidentne faux pas. Nie ryzykuj więc popełnieniem gafy i oddaj hołd zmarłemu. Każdy kwiat symbolizuje coś innego. Tę symbolikę należy więc poznać, aby potem już odpowiednio nią operować i móc dostosowywać typ kwiatów do konkretnej sytuacji.

Dość uniwersalnym wyborem prawie zawsze będą goździki.

Z uwagi na to, że występują w różnych wariantach kolorystycznych, mogą zostać dostosowane do typu relacji, jaka łączyła człowieka ze zmarłym. Białe goździki zazwyczaj symbolizują czystą niewinną miłość (np. miłość rodzica do dziecka), podczas gdy te czerwone będą raczej wyrażać szacunek. Równie uniwersalny charakter i neutralny wizerunek mają mieczyki. Nie bez powodu oba te gatunki kwiatów bardzo często są łączone w pogrzebowych wiązankach i bukietach przygotowywanych przez florystów.

W przypadku gdy natomiast kwiaty na pogrzeb wybierasz dla kogoś, z kim łączyło cię głębokie uczucie i to uczucie romantyczne, powinieneś zdecydować się na wybór eleganckich i zarazem szlachetnych róż. Niemalże od zawsze kojarzy się je właśnie z olbrzymią miłością. Można tworzyć z nich całe bukiety albo wręczać je pod postacią pojedynczych kwiatów przewiązywanych wstążeczkami. Róże nie zawsze muszą być więc wiązane z tymi typowo radosnymi uroczystościami. Jak najbardziej mogą sprawdzić się w roli kwiatów na pogrzeb.

Jest jeszcze jeden sposób na wybranie odpowiednich kwiatów pogrzebowych, który tak naprawdę dobrze zadziała w absolutnie każdym przypadku. Zamiast usiłować wybierać między goździkami, różami, chryzantemami czy mieczykami, pomyśl o tym, za jakimi kwiatami przepadała osoba zmarła, na której pogrzeb się wybierasz. Przyniesienie na jej grób uwielbianych przez nią tulipanów bądź stokrotek będzie wyrazem prawdziwości łączącej was relacji.