Organizacja pogrzebu na Jelonkach

Zakład pogrzebowy Jelonki

zakład pogrzebowy Jelonki

Usługi pogrzebowe Jelonki

Jelonki to osiedle wchodzące obecnie w skład dzielnicy warszawskiej dzielnicy Bemowo. Początkowo był to obszar o charakterze wiejskim, na którego terenie znajdowała się m.in. cegielnia oraz wytwórnia dachówek Bogumiła Schneidera. Krótko przed II Wojną Światową Jelonki uzyskały status Miasta-Ogrodu, które w 1951 roku zostało włączone do miasta stołecznego Warszawy. Po wojnie także działało tam Technikum Ceramiczne, kontynuując lokalne tradycje.

W II połowie XX wieku na terenie Jelonek powstało Osiedle Przyjaźń, w którym zamieszkali budowniczy Pałacu Kultury i Nauki. Domy zarówno jednorodzinne, jak i wielorodzinne były drewniane – a materiały do części z nich pochodziły z obozu jenieckiego Stalag I-B „Hohenstein” spod Olsztynka. Osiedle to posiadało całą infrastrukturę, zaspokajającą potrzeby ówczesnych mieszkańców. Po pewnym czasie jednak opuścili oni zamieszkiwane przez siebie budynki – a wtedy Osiedle Przyjaźń zostało przekształcone w kampus uniwersytecki. Nieopodal zaś w latach 70. XX wieku rozpoczęto stawianie nowoczesnych budynków murowanych – tzw. blokowisk. Są one zamieszkane do dziś – przez kolejne już pokolenia mieszkańców Jelonek.

Zakład Ostatniej Posługi na Jelonkach

Jelonki to osiedle, względem którego wielu jej obecnych, ale i niegdysiejszych mieszkańców ma swoisty sentyment. Nawet osoby znane z życia publicznego – takie, jak m.in. Leszek Balcerowicz, Jerzy Bralczyk czy Krzysztof Tyniec – przyznają się do tego, że pewną część swojego życia spędzili właśnie na tym osiedlu. To, co jest charakterystyczne dla tej części Warszawy, to spokój, którego trudno szukać w innych dzielnicach Stolicy.

Także dziś mieszkańcy Jelonek mają zapewniony dostęp do wszystkich udogodnień i usług, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania. Szkoły, żłobki, przedszkola, przychodnie, kluby sportowe, centrum handlowe oraz lokale gastronomiczne – to wszystko znajduje się niemal na wyciągnięcie ręki.

Wśród usług, do których mają dostęp mieszkańcy Jelonek, są także usługi pogrzebowe, które świadczy dla nich Zakład Ostatniej Posługi, którego biuro znajduje się przy ulicy Wolskiej 176 przy Cmentarzu Wolskim. Tam osoby potrzebujące pomocy w organizacji pogrzebu, taką pomoc zawsze uzyskają.

Zakład Ostatniej Posługi – najwyższy profesjonalizm

W Zakładzie Ostatniej Posługi, którego właścicielką jest Pani Ewa Leśniewska, każda rodzina w żałobie otrzymać może profesjonalne i kompleksowe wsparcie w przygotowaniu ceremonii żałobnej.

Firma ta daje gwarancję solidności, szybkości, bezpieczeństwa i profesjonalizmu świadczonych usług. W biurze Zakładu Ostatniej Posługi można nie tylko uzgodnić wszystkie kwestie formalne, ale także wybrać różne akcesoria pogrzebowe, a wśród nich trumny oraz urny.

Firma oddaje do dyspozycji Klientów także nowoczesny tabor samochodowy. Ceremonialne karawany, które posiada Zakład Ostatniej Posługi na Jelonkach, uświetniają wszystkie uroczystości żałobne, które są mu powierzane.

Więcej informacji można uzyskać pod całodobowym telefonem: 791-857-358.